REZULTATI 1981-2002

NAJODMEVNEJŠI REZULTATI

NAJBOLJŠI REZULTATI ČLANOV IN ČLANIC SMUČARSKEGA KLUBA BLED IN ČLANSTVA V DRŽAVNIH REPREZENTANCAH V ČASU OD LETA 1981-2002


Tudi v letošnjem biltenu najpomembnejše rezultate naših članov skupaj za 24 preteklih tekmovalnih sezon.
Za obdobje 1981-2002 so navedeni rezultati na najpomembnejših tekmovanjih in sicer uvrstitve do tretjega mesta. Priprava je bila zaradi izjemno dolgega obdobja, obilice gradiva in delno neurejene evidence na internetnih straneh Smučarske zveze Slovenije veliko delo, ki ga je večinoma opravil Andrej Klinar, za kar mu gre velika zahvala v imenu vseh. Če je bila pri tem narejena kakšna napaka, se za to iskreno opravičujemo in prosimo za pravilno informacijo.

Okrajšave pomenijo: SL – slalom, VSL – veleslalom, SG – super
Veleslalom, SM – smuk, KOM – kombinacija


-1981:
Državna prvenstva:
Mladinci: Jemc Tomaž, 1. mesto SM
Pionirska reprezentanca: Žemva Tatjana, Jarc Igor

 

-1982:
Državna prvenstva:
Mladinke: Petrač Janja, 2. mesto SL
Mladinci: Mulej Stanko, 3. mesto SM
Pionirska reprezentanca: Jarc Igor
Mladinska reprezentanca: Jemc Tomaž

 

-1983:
Državna prvenstva:
Pionirji: Kraigher Grega, 3. mesto VSL
Mladinci: Mulej Stanko, 2. mesto SM, 3. mesto KOM
Potočnik Andrej, 2. mesto KOM
Pionirska reprezentanca: Kraigher Grega, Kobilica Erika

 

-1984:
Državna prvenstva:
Pionirke: Kobilica Erika, 2. mesto SL
Mladinci: Mulej Stanko, 2. mesto SM, 3. mesto KOM
Jarc Igor, 2. mesto SM
Pionirska reprezentanca: Kraigher Grega
Mladinska reprezentanca: Klinar Nataša

 

-1985:
Državna prvenstva:
Cicibani: Piber Aleš, 1. mesto VSL in 3. mesto Sl
Pionirji: Kraigher Grega, 2. mesto VSL, 2. mesto OVO
v Nemčiji (prva medalja na otroških mednar-
odnih tekmovanjih)
Pionirska reprezentanca: Kobilica Primož, Kraigher Grega, Berc Luka
Piber Aleš, Brzovič Sebastjan

 

-1986:
Državna prvenstva:
Pionirji: Kobilica Primož, 1. mesto SM
Piber Aleš, 3. mesto VSL
Mednarodne otr. tekme: Kraigher Grega 1. in 3. mesto, Piber Aleš
dvakrat 1. in 2. mesto
Pionirska reprezentanca: Kraigher Grega, Piber Aleš, Pretnar Špela,
Brzovič Sebastjan
Mladinska reprezentanca: Kobilica Erika

 

-1987:
Državna prvenstva:
Pionirke: Pretnar Špela, 3. mesto SL
Pionirji: Piber Aleš, 1. mesto SL
Mednarodna tekmovanja: Piber Aleš, 1. mesto na tekmovanju Topolino
(zadnja slovenska zmaga na tem tradicional-
nem tekmovanju!)
Pionirska reprezentanca: Pretnar Špela, Piber Aleš
Mladinska reprezentanca: Kraigher Grega

 

-1988:
Državna prvenstva:
Pionirji: Ferjan Rok, 3. mesto SL
Mladinke: Pretnar Špela, 3. mesto VSL
Pionirska reprezentanca: Ferjan Rok
Mladinska reprezentanca: Pretnar Špela, Kraigher Grega

 

-1989:
Državna prvenstva:
Pionirji: Piber Aleš, 2. mesto SL
Mladinci: Koblar Jernej, 3. mesto VSL
Stare Matjaž, 3. mesto SL
Mladinska reprezentanca: Pretnar Špela, Koblar Jernej

 

-1990:
Pionirska reprezentanca: Ferjan Rok
Mladinska reprezentanca: Piber Aleš
Ženska B reprezentanca: Pretnar Špela
Moška B reprezentanca: Koblar Jernej

 

-1991:
Državna prvenstva:
Članice/mladinke: Pretnar Špela, 2. mesto VSL, 3. mesto SL
Člani: Koblar Jernej, 2. mesto SG, 3. mesto VSL
Pionirska reprezentanca: Bijol Lidija, Ferjan Rok
Mladinska reprezentanca: Piber Aleš
Ženska B reprezentanca: Pretnar Špela
Moška B reprezentanca: Koblar Jernej
SK Bled generalno v Sloveniji: 9. mesto

 

-1992:
Državna prvenstva:
Pionirke: Bijol Lidija, 3. mesto SM
Mladinke: Pretnar Špela, 1. mesto VSL
Članice: Pretnar Špela, 2. mesto VSL
Člani: Koblar Jernej, 3. mesto VSL
Mladinsko svet. prvenstvo: Pretnar Špela, 2. mesto VSL, 3. mesto KOM
Zimska olimpiada: prvi nastop Pretnar Špela – Albertville
Svetovni in Evropski pokal: prve točke v zgodovini kluba, dosegla Pretnar
Špela
Ženska B reprezentanca: Pretnar Špela
Moška B reprezentanca: Koblar Jernej, Kraigher Grega, Stare Matjaž
Mladinska reprezentanca: Piber Aleš
Pionirska reprezentanca: Bijol Lidija, Ferjan Rok
SK Bled generalno v Sloveniji: 6. mesto

 

 

-1993:
Državna prvenstva:
Otroške kategorije: Bijol Lidija, 4 krat 1. mesto
Članice: Pretnar Špela, 1. mesto VSL, 1. mesto KOM
Člani: Koblar Jernej, 3. mesto SG
Otroška reprezentanca: Bijol Lidija
Mladinska reprezentanca: Piber Aleš
Ženska A reprezentanca: Pretnar Špela
Moška B reprezentanca: Koblar Jernej
SK Bled generalno v Sloveniji: 6. mesto

 

 

-1994:
Državna prvenstva:
Članice: Pretnar Špela, 1. mesto VSL
Zimska olimpiada: Pretnar Špela, Koblar Jernej – Lillehammer
Ženska A reprezentanca: Pretnar Špela
Moška B reprezentanca: Koblar Jernej
Ženska C reprezentanca: Bijol Lidija
Moška C reprezentanca: Piber Aleš
SK Bled generalno v Sloveniji: 7. mesto

 

-1995:
Državna prvenstva:
Mladinke: Bijol Lidija, 2. mesto SL
Članice: Pretnar Špela, 1. mesto VSL
Člani: Koblar Jernej, 2. mesto SM in KOM
Svetovni pokal: Pretnar Špela, prva zmaga in medalja VSL
Koblar Jernej, prve točke v svetovnem pokalu
Ženska A reprezentanca: Pretnar Špela
Moška A reprezentanca: Koblar Jernej
Ženska B reprezentanca: Bijol Lidija
Moška B reprezentanca: Piber Aleš
SK Bled generalno v Sloveniji: 6. mesto

 

-1996:
Državna prvenstva:
Mladinke: Pavlič Tanja, 3. mesto VSL
Moški: Koblar Jernej, 1. mesto VSL, 2. mesto SM,
3. mesto SG
Pokal Gorenjska – cicibanke: Završnik Andreja, 3. mesto
Pokal Gorenjska –
starejše deklice(skupno): Dabič Lea, 2. mesto
Ženska A reprezentanca: Pretnar Špela
Moška A reprezentanca: Koblar Jernej
Ženska B reprezentanca: Bijol Lidija
Moška B reprezentanca: Piber Aleš
SK Bled generalno v Sloveniji: 3. mesto

 

-1997:
Državna prvenstva:
Mladinke: Dabič Lea, 1. mesto SL, VSL in SG
Jelenc Špela, 3. mesto SG
Bijol Lidija, 3. mesto SL
Članice: Pretnar Špela, 1. mesto VSL, 3. mesto Sl,
3. mesto SG
Člani: Koblar Jernej, 3. mesto SG
Svetovno prvenstvo: Pretnar Špela, Koblar Jernej
EYOF: Dabič Lea, Jelenc Špela
FIS tekme: prva dvojna zmaga na domači FIS tekmi
(Koblar Jernej, Piber Aleš)
Ženska A reprezentanca: Pretnar Špela
Ženska B reprezentanca: Bijol Lidija
Moška B reprezentanca: Koblar Jernej
Ženska C reprezentanca: Dabič Lea, Jelenc Špela, Pavlič Tanja
Moška C reprezentanca: Piber Aleš
SK Bled generalno v Sloveniji: 3. mesto

 

-1998:
Državna prvenstva:
Cicibani: Kuerner Miha, 1. mesto VSL
Starejši dečki: Gmajnar Juš, 1. mesto SG
Mlajše mladinke: Dabič Lea, 1. mesto SL in SG, 3. mesto SM
Jelenc Špela, 2. mesto SG
Mladinke: Gašperin Andreja, 1. mesto VSL in SG
Članice: Pretnar Špela, 1. mesto VSL, 3. mesto SL
Dabič Lea, 3. mesto KOM
Člani: Koblar Jernej, 2. mesto SG, 3. mesto SM
Pokal Radenska cicibani: Kuerner Miha, 1. mesto
Pokal Zav. Triglav cicibani: Kuerner Miha, 2. mesto
Pokal Zav. Triglav MDE: Završnik Andreja, 3. mesto
Zimska olimpiada: Pretnar Špela, Koblar Jernej – Nagano
Ženska A reprezentanca: Pretnar Špela
Moška A reprezentanca: Koblar Jernej
Ženska B reprezentanca: Bijol Lidija, Gašperin Andreja, Sitar Nives
Ženska C reprezentanca: Dabič Lea, Jelenc Špela
SK Bled generalno v Sloveniji: 3. mesto


-1999:
Državna prvenstva:
Članice: Pretnar Špela, 1. mesto SL in VSL
Dabič Lea, 1. mesto KOM, 2. mesto SL,
3. mesto SG
Člani: Koblar Jernej, 1. mesto SM in 2. mesto SG
Svetovno prvenstvo Vail: Pretnar Špela, Koblar Jernej
Mladinsko svet. prvenstvo: Dabič Lea, Gašperin Andreja
Ženska A reprezentanca: Pretnar Špela
Moška B reprezentanca: Koblar Jernej
Ženska B reprezentanca: Dabič Lea, Gašperin Andreja, Jelenc Špela
SK Bled generalno v Sloveniji: 3. mesto

 

-2000:
Državna prvenstva:
Cicibani: Kržišnik Gašper, 3. mesto VSL
Mlajši dečki: Kuerner Miha, 1. mesto VSL in SG
Starejše deklice: Završnik Andrej, 2. mesto VSL
Mladinke: Dabič Lea, 1. mesto SG in SM
Člani: Koblar Jernej, 1. mesto VSL, SG in KOM
Svetovni pokal: Zmaga Pretnar Špela SL – mali kristalni
Globus – največji uspeh člana SK Bled v
zgodovini kluba
Pokal Loka MDI: Kuerner Miha, 2. mesto VSL
Trofeo Topolino MDI: Kuerner Miha, 3. mesto VSL
Pokal Pinocchio MDI: Kuerner Miha, 1. mesto SL in 2. mesto VSL
Trob. FJK-KOR-SLO SDE: Završnik Andreja, 3. mesto VSL
Whistler Cup: Kuerner Miha, 1. mesto VSL
Pokal Radenska CIC: Prestrel Petra, 1. mesto
Pokal Radenska MDI: Kuerner Miha, 1. mesto
Pokal Zav. Triglav, CIC: Prestrel Petra, 1. mesto
Pokal Zav. Triglav CIC: Kržišnik Gašper, 1. mesto
Pokal Zav. Triglav, SDE: Završnik Andreja, 2. mesto
Torkar Urška, 3. mesto
Ženska A reprezentanca: Pretnar Špela
Moška A reprezentanca: Koblar Jernej
Ženska B reprezentanca: Dabič Lea, Gašperin Andreja
SK Bled generalno v Sloveniji: 2. mesto


-2001:
Državna prvenstva:
Mladinke: Dabič Lea, 1. mesto SL
Članice: Dabič Lea, 1. mesto SL
Pretnar Špela, 2. mesto SL
Svetovno prvenstvo: Pretnar Špela, Koblar Jernej
Mladinsko svet. prvenstvo: Dabič Lea
Ženska A reprezentanca: Pretnar Špela
Moška A reprezentanca: Koblar Jernej
Ženska B reprezentanca: Dabič Lea
SK Bled generalno v Sloveniji: 3. mesto

 

-2002:
Državna prvenstva:
Cicibanke: Svete Petra, 2. mesto VSL
Mlajše deklice: Presterel Petra, 1. mesto VSL in SG, 3. mesto SL
Mlajši dečki: Gašperin Timi, 3. mesto SL
Potočnik Urban, 3. mesto VSL
Starejši dečki: Kuerner Miha, 2. mesto VSL in 3 .mesto SG
Članice: Dabič Lea, 1. mesto SL
Člani: Koblar Jernej, 1. mesto VSL
Olimpijske igre: Pretnar Špela, Dabič Lea, Koblar Jernej – Salt
Lake City
Ženska A reprezentanca: Pretnar Špela, Dabič Lea
Moška A reprezentanca: Koblar Jernej
Ženska C reprezentanca: Kuerner Alenka, Torkar Urška, Završnik Andreja
SK Bled generalno v Sloveniji: 3. mesto

 

-2003:
Državna prvenstva:
Cicibani: Presterel Luka, 3. mesto VSL
Mlajši dečki: Gašperin Timi, 1. mesto SL
Starejše deklice: Presterel Petra, 1. mesto SG
Mlajše mladinke: Kuerner Alenka, 1. mesto SM in SG,
2. mesto VSL
Mlajši mladinci: Kuerner Miha, 2. mesto VSL
Članice: Dabič Lea, 1. mesto SL
Pretnar Špela, 3. mesto SL in VSL
Člani: Koblar Jernej, 3. mesto SM in KOM
Ženska A reprezentanca: Pretnar Špela, Dabič Lea
Moška A reprezentanca: Koblar Jernej
Ženska B reprezentanca: Kuerner Alenka
Moška C reprezentanca: Kuerner Miha
SK Bled generalno v Sloveniji: 3. mesto

 

 

 

NAJPOMEMBNEJŠI REZULTATI V ZIMSKI SEZONI 2003/2004

a) generalno

GENERALNA RAZVRSTITEV – SLOVENSKI KLUBI:

1. MESTO: SK BRANIK
2. MESTO: SK BLED
3. MESTO: SK OLIMIJA

b) rezultati skupina cicibani

DRŽAVNA TEKMOVANJA
CICIBANKE – POKAL GET POWER

48. RAKOVEC SAŠA 4. TOČKE


DRŽAVNA TEKMOVANJA
CICIBANI – POKAL GET POWER

7. PRESTEREL LUKA 427 TOČK


TEKMOVANJA ZAHODNE REGIJE
POKAL MAČEK MURI – CICIBANI, CICIBANKE

2. PRESTEREL LUKA 180 TOČK
35. STERLE NIK 8 TOČK
38. UČKAR JAŠA 2 TOČKI
20. RAKOVEC SAŠA 40 TOČK


c) rezultati skupina mlajše in starejše deklice in dečki

DRŽAVNA PRVENSTVA MLAJŠE DEKLICE


SVETE PETRA: 1. mesto kombinacija
2. mesto slalom
3. mesto veleslalom

CVEK ANA: 3. mesto kombinacija

 

 


DRŽAVNA TEKMOVANJA
MLAJŠE DEKLICE – POKAL GET POWER:

2. SVETE PETRA 1.038 TOČK
8. CVEK ANA 620 TOČK
15. MANEVSKI DAŠA 372 TOČK

TEKMOVANJA ZAHODNE REGIJE
POKAL ZAVAROVALNICE TRIGLAV – MLAJŠE DEKLICE

1. SVETE PETRA 200 TOČK
3. MANEVSKI DAŠA 147 TOČK
6. CVEK ANA 108 TOČK

DRŽAVNA PRVENSTVA STAREJŠE DEKLICE:

PRESTEREL PETRA: 1. mesto superveleslalom
2. mesto veleslalom
2. mesto kombinacija

DRŽAVNA TEKMOVANJA
STAREJŠE DEKLICE – POKAL GET POWER

1. PRESTEREL PETRA 1.410 TOČK
9. DORNING PETRA 794 TOČK
19. HAFNER MOJCA 334 TOČK
21. HOLZNER SIMONE 282 TOČK

DRŽAVNA PRVENSTVA STAREJŠI DEČKI:

GAŠPERIN TIMI: 1. mesto veleslalom
POTOČNIK URBAN: 3. mesto superveleslalom

DRŽAVNA TEMOVANJA
STAREJŠI DEČKI – POKAL GET POWER

3. POTOČNIK URBAN 1.237 TOČK
4. GAŠERIN TIMI 1.191 TOČK
12. KRŽIŠNIK GAŠPER 640 TOČK

TEKMOVANJA ZAHODNE REGIJE
POKAL ZAVAROVALNICE TRIGLAV – STAREJŠE DEKLICE IN DEČKI

1. PRESTEREL PETRA 200 TOČK
2. DORING PETRA 148 TOČK
9. HOLZNER SIMONE 106 TOČK
10. HAFNER MOJCA 94 TOČK

 

1. POTOČNIK URBAN 179 TOČK
2. GAŠPERIN TIMI 163 TOČK
6. KRŽIŠNIK GAŠPER 121 TOČK


d) rezultati skupina mladinke in mladinci – FIS skupina

DRŽAVNA TEKMOVANJA
MLAJŠE MLADINKE – POKAL HERVIS

15. PETERMAN PETRA 422 TOČK
16. SREČNIK CORDIN TAJA 396 TOČK
18. GOLOB LAURA 266 TOČK

DRŽAVNA PRVENSTVA ZA MLAJŠE MLADINCE:

KUERNER MIHA: 1. mesto superveleslalom
2. mesto smuk

DRŽAVNA TEKMOVANJA
MLAJŠI MLADINCI – POKAL HERVIS

3. KUERNER MIHA 1.263TOČK
24. RAJKOVIČ GORAN 206 TOČK
31. DORNIG MIHA 92 TOČK

DRŽAVNA PRVENSTVA STAREJŠE MLADINKE:

KUERNER ALENKA 2. mesto slalom
2. mesto veleslalom
3. mesto kombinacija

DRŽAVNA TEKMOVANJA
STAREJŠE MLADINKE – POKAL HERVIS

4. LAVRIČ META 879 TOČK
5. KUERNER ALENKA 798 TOČK
10. TERSEGLAV MATEJA 580 TOČK

DRŽAVNA TEKMOVANJA
STAREJŠI MLADINCI - POKAL HERVIS

18. NOVLJAN JEAN 281 TOČK